fbpx

Oto kilka najlepszych lekcji od Marka Zuckerberga, który, szczerze mówiąc, żyje snem. Założyciel Facebooka osiągnął sławę, bogactwo i szalony sukces jako przedsiębiorca na długo przed ukończeniem 30 lat. Inspiruje twórców filmów, książek i mnóstwa artykułów.

Jest wiele rzeczy, których możesz się nauczyć dzięki sukcesowi i doświadczeniu tego człowieka, a które mogą poprawić twoje życie i karierę zawodową. Oto 10 cennych lekcji, których traderzy na wszystkich poziomach, od początkujących, aż po najbardziej doświadczonych, mogą uczyć się od Marka Zuckerberga. Przeczytaj je i pamiętaj o nich każdego dnia, gdy pracujesz nad swoimi celami.

1. Zacznij wierzyć w siebie. Każdy ma chwile wątpliwości. Ale jeśli naprawdę wierzysz w siebie, wtedy te chwile zwątpienia będą miały niewielki wpływ na twoją karierę a tobie będzie łatwiej realizować swoje plany.

U podstaw sukcesu każdego wielkiego przedsiębiorcy leży głęboka wiara w to, że mogą zrobić wszystko to co zaplanują. Mają dużą motywację do działania. Jeśli ciągle czekasz, by ktoś ci udzielił pozwolenia na wszystko, nigdy nie zrobisz za wiele i twoje życie będzie bardzo monotonne i bez wartości.

Zuckerberg wierzył w swoje idee, nie tylko dlatego, że były one warte zachodu, ale miał głębokie przekonanie, że są wystarczające, by wprowadzić je do swojego życia, zacząć je realizować. Co też może się wydarzyć i w twoim życiu, jeśli uwierzysz w siebie?

2. Wierz w to, co robisz. Wiara w siebie jest bardzo ważna. Ale żeby naprawdę zdziałać coś jak Mark i robić wspaniałe rzeczy, musisz wierzyć w to, co robisz. Jeśli Mark tak naprawdę nie wierzyłby w to, że Facebook może mieć aż taki wpływ i odnieść tak wielki sukces to nie dążyłby do zrealizowania tego celu, po prostu traktowałby to jako zabawę. Ale on w to wierzył i popatrz, gdzie go to zaprowadziło! Prawdopodobnie nawet dalej, niż myślał. Ciężka praca i dobry plan jest sukcesem w Twojej przyszłości a pamiętaj że masz tylko jedno życie więc dlaczego byś miał spędzić je jak większość Twoich znajomych pracując od rana do wieczora na czyjś sukces. No właśnie po co.

To działa dokładnie w ten sposób. Może nie masz problemu z przekonaniem, że możesz robić rzeczy i nie masz problemu z generowaniem pomysłów, ale aby naprawdę sprawić, by coś się wydarzyło i twój plan nabrał charakteru musisz wierzyć w to, co robisz; inaczej nigdy nie będziesz chciał tak ciężko pracować.

Trzeba uwierzyć w to co się robi. Dowiedz się wszystkiego, co tylko możliwe. Jako trader powinieneś poznać zasady jak funkcjonuje giełda i zagłębić się w jej badaniu, abyś mógł polegać na sobie bardziej niż kiedykolwiek.

3. Przygotuj się na błędne zrozumienie. W przemówieniu inauguracyjnym Zuckerberg powiedział: „Dobrze jest być idealistą. Ale przygotuj się na niezrozumienie. Każdy, kto pracuje nad wielką wizją, zostanie nazwany szalonym, nawet jeśli skończy się na tym”.

To prawda: ludzie z wizją często są rozpoznawani dopiero po fakcie. Muszą przebić się przez wielu różnych ludzi z różnym nastawieniem, którzy są niezdyscyplinowani, odkładają sprawy na później, przemawia przez nich czasem zazdrość, no bo jak ty możesz nagle być lepszym od nich, często tego nie rozumieją że ty nagle chcesz coś więcej osiągnąć w życiu. Pewnie wstąpiłeś do jakiejś sekty albo coś ci się w głowę stało. Nieudacznicy życiowi nie dość że swoje życie poprowadzą byle jak to i chcą aby Twoje też takie było.

Bądź silny. Nie pozwól, by osoby nienawidzące lub nieuczciwe powstrzymały cię od podjęcia inicjatywy lub spróbowania czegoś nowego. Zawsze będą ludzie, którzy chcą cię powstrzymać lub spowolnić. Naucz się ignorować ich i podążać własną ścieżką. Nazywam ich pijawkami energetycznymi, potrafią zabrać ci tę energię do działania czasami tak po prostu nawet kiedy same tego nie robią specjalnie. Już takie są z natury. Większość ludzi nie potrafi się zmotywować do wysiłku aby pracować dla siebie, są tak wychowani w systemie że nie widzą w jakim fałszywym świecie żyją. Więc jak chcesz 40 lat zap…ać i układać kafelki twoja sprawa!

Ale wiedz że wcale tak być nie musi i sam możesz to szybko zmienić dołączając na przykład do mojej grupy gdzie nauczysz się grania na giełdzie. (ze śmieszkiem) już widzę jak mówisz rodzicom że będziesz grać na giełdzie co oni na to powiedzą. Pewnie będzie -Oszalałaś tam wszyscy tracą! -po szkole będziesz mieć pracę a tu wymyślasz jakieś głupoty! albo – czy ty na łeb upadłeś stracisz wszystkie pieniądze. To powiedz im tak: Pieniądze trzymasz w banku na 2 procent rocznie gdzie po roku z inflacją dopłacisz bankowi do portfela, to powiedz mi teraz kto jest większym frajerem? ja inwestując na giełdzie gdzie 2 procent mogę zarobić w jedna godzinę czy tak jak ty trzymać się złych nawyków systemowych tak pięknie wklepywanych w szkole do twojej głowy. Pewnie mina jej zrzednie od razu (śmieszek) ale przejdźmy do Marka i facebooka bo to o nim tu dzisiaj jest mowa.

4. Nie oczekuj, że stanie się to z dnia na dzień. O ile wydaje się, że Zuckerberg mógł stać się sensacją pozornie z dnia na dzień, to jednak jest to duże uproszczenie. Spędził wiele godzin, wiele pracowitych dni i nocy. I choć osiągnął sukces jako bardzo młody człowiek, wciąż poświęca czas na dopracowanie efektów swojej pracy. Cytuję: „Idea pojedynczego momentu eureki jest niebezpiecznym kłamstwem. To sprawia, że czujemy się nieadekwatni, ponieważ nie mieliśmy naszego. Zapobiega powstawaniu ludzi z nasionami dobrych pomysłów”.

To mądrość od samego Marka Zuckerberga: nie oczekuj, że wszystko stanie się natychmiast. Moment, w którym osiągasz sukces, opiera się na wszystkich małych krokach, które podjąłeś wcześniej. Możesz szybko zostać milionerem, ale nie stanie się to z dnia na dzień. Pamiętaj też że szybko możesz też stracić swoje pieniądze niż je szybko zarobić. Ale bez tragedii, ponieważ będziesz się uczył ryzyka w naszej grupie traderskiej. Zrozumiesz co to znaczy ciąć straty i ryzyko najszybciej jak to możliwe. Bo ryzyko zawsze jest i zawsze będzie. Przechodząc przez światła na jezdni masz większe ryzyko niż strata swojego kapitału na giełdzie, grając tak jak powinno sie grac a nie tak jak uczą to masowo guru pseudo traderów w masowych grupach w polsce i na świecie. Dla nich to ty masz stracić pieniądze to ty masz być tym dawcą kapitału, tą krową dojną. Na tym właśnie zarabiają.

5. Ustaw cele. Jedną z największych lekcji, jakich możemy się nauczyć od Zuckerberga, jest potrzeba poczucia celu. Jak mówi: „Celem jest poczucie, że jesteśmy częścią czegoś większego niż my sami, że jesteśmy potrzebni, że mamy coś lepszego, nad czym warto pracować”. To jest najważniejsze, więc ustal cele. Tylko dlatego, że ustalone cele dają poczucie jakiejś drogi w twojej karierze.

Ostatecznym celem nigdy nie powinno być zarabianie pieniędzy. Powinno to polepszyć twoje życie na kilka (lub wiele) sposobów, a pieniądze powinny być jedynie pojazdem, który spełni twoje marzenia. Ustaw konkretne cele. Pozwoli to ustalić etapy, które mogą pomóc w spełnieniu marzeń.

Dodatkową korzyścią jest to, że gdy masz jakiś cel, możesz czerpać więcej ze swojej codziennej pracy. Jak Mark powiedział później, w tej samej rozmowie, cytowanej powyżej: „Cel jest tym, co tworzy prawdziwe szczęście. Naucz się kochać ten proces!”.

6. Pracuj ciężko. Mark Zuckerberg zainwestował w swój biznes i osiągnął swój cel. Czy chcesz zaangażować się w tak samo i ciężko pracować z poświęceniem , aby osiągnąć niezależność finansową? Jeśli tak, czas na pracę i dawkę codziennej motywacji.

Odpowiedzialność może być potężnym motywatorem, który pomoże ci trzymać się swoich celów, więc nie bój się ciężko pracować na swój sukces.

7. Otocz się talentem. Mark Zuckerberg może być szalony, bogaty, ale będzie pierwszym, który powie, że dużą część jego sukcesu stanowią jego pracownicy. Facebook jest znany z rekrutacji najjaśniejszych i najlepszych, a to potęguje sukces.

Jak więc wziąć tę lekcję do serca – jako trader? Tworząc sieć jakości. Otocz się ludźmi, którzy są lepsi od ciebie. To może brzmieć dziwnie, ale chodzi o to, żebyś czuł pracowitość i sukces innych. Jesteś sumą ludzi, z którymi spędzasz czas. Jeśli chcesz odnieść sukces, otocz się ludźmi, którzy odnoszą sukcesy, w tym innymi traderami i świetnym mentorem, a zobaczysz, jak wszystko zacznie się układać.

8. Nauka gry na giełdzie. Zacznij od małego konta. W każdym przedsięwzięciu konieczne jest rozpoczęcie od małego konta. Dzieje się tak dlatego, że gdy wszystko jest nowe, wciąż będziesz się orientował i odkrywał rozmaite rzeczy. Nie oznacza to jednak, że nie możesz osiągnąć wysokich celów tam, dokąd chcesz się udać. Pomyślisz że pewnie trzeba mieć nie wiadomo jaką sumę pieniędzy żeby zacząć przygodę z giełdą. Nic w tym stylu. Nasi studenci rozpoczynali na demo z wirtualną gotówką już od 200 dolarów pomnażając te konta nawet czterokrotnie w ciągu tygodnia grania. Ale wiedzieli jak to się robi. Trading małym kontem jest zalecanym przez mnie lub tym bardziej polecam konto demo dla początkujących.

Pomoże ci to zbudować pewność siebie, a kiedy masz większą wiedzę i umiejętności, będziesz mieć większe solidne fundamenty do zarabiania milionów dolarów. Tak dobrze czytasz, jestem członkiem wielotysięcznej grupy traderów na giełdzie amerykańskiej gdzie łącznie wszyscy zarobiliśmy ponad 20 milionów dolarów. Są tam osoby, które bardziej nazywam ich ‘dzieciakami cudu’ co z zerową wiedza o giełdzie po szkoleniu znaleźli się w czołówce najszybciej zarabiających ludzi. Którzy zaczynając z 500 dolarowym kontem po roku czasu nauki i grania mają po kilkaset tysięcy dolarów konto. Ale to nie jest nic nadzwyczajnego ponieważ to właśnie cele przez nich wybrane i motywacja połączona z ciężką pracą dała im możliwość osiągnięcia tego co chciały. Po prostu chciały osiągnąć sukces i to zrobiły.

9. Nie bądź palantem. Zuckerberg powiedział kiedyś: „Wszyscy możemy znaleźć czas, aby dać komuś rękę. Dajmy każdemu wolność do realizowania swoich celów – nie tylko dlatego, że jest to słuszne, ale dlatego, że kiedy więcej osób może zamienić swoje marzenia w coś wielkiego, wszyscy jesteśmy lepsi”. Nie ma potrzeby, aby wchodzić na nikogo innego podczas wspinaczki na wyżyny kariery. Bycie graczem zespołowym i pomaganie innym często wraca, aby pomóc tobie, podczas gdy możesz nie wrócić do gry.

10. Niepowodzenie jest częścią procesu. Jeden z najmądrzejszych cytatów Zuckerberga to: „Największe sukcesy wynikają z wolności do upadku”. Jest to tak powszechne… Aby stać się doskonałym, musisz podejmować ryzyko, które oznacza, że od czasu do czasu poniesiesz porażkę. U Marka też czasem  coś pewnie zawiodło, nie wszystko było zawsze dobrze. Ale nauczył się na własnych błędach i wyrósł z nich. Jeśli możesz nauczyć się robić to samo, będziesz o wiele lepszym graczem.

Nauka tych lekcji od Marka Zuckerberga może zainspirować każdego, kto marzy o założeniu własnej firmy. Te wskazówki mają na celu pomóc ci odnieść sukces jako trader i jako przedsiębiorca na własną rękę. Może trochę zastanowisz się na sobą i znajdziesz w końcu swój cel lub może właśnie dzięki tej stronie poczujesz jakąś małą iskierkę chęci osiągnięcia czegoś by zmienić swoje życie na lepsze. Dołącz do nas na grupa traderska i realizuj swoje marzenia z nami. Pozdrawiam

Udostępnij nas:
Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Google+
Google+
https://www.glmtrades.pl/inwestowanie-na-gieldzie/jak-osiagnac-sukces-dowiedz-sie-co-o-tym-mysli-mark-zuckerberg/
Instagram
LinkedIn
RSS
Follow by Email

Udostępnij nas znajomym. Dodaj nas na fb i youtube. Zapraszamy